טיפול ביבלות

טיפול ביבלות בידיים

יבלות הן תוצאה של זיהום בעור שנגרם בעקבות כניסה של נגיפים שונים אל הגוף. לעיתים הופעת יבלות, בעיקר בכף הרגל, נגרמות בעקבות חיכוך או לחץ מתמשך של הרגל או אצבע בנעל שאינה מתאימה במשך זמן ממושך. מרבית האנשים חושבים על יבלות כתופעה שחולפת מעצמה, אך במקרים רבים, ללא טיפול ביבלות הן עלולות להישאר על העור במשך זמן רב.

אז איך מתבצע טיפול ביבלת ?

לאחר אבחון עור ואבחון של סוג היבלת. מתאימים את סוג  וצורת טיפול ביבלות ולוודא שכל אחד מקבל את הטיפול היעיל ביותר עבורו.
צורות הטיפול ביבלות ברגליים מתחלקות לכמה סוגים, בהתאם לסיבה שהובילה להופעת היבלת: משחות, טיפולי חנקן, לייזר ועוד .. 
טיפול ביבלות הליכה – גורם מאוד חשוב שמשפיע על יבלות הליכה הן הנעליים שלנו לכן  יש להתאים את הנעליים לכף הרגל  , גם שימוש ממושך בנעל (למשל בזמן טיול ארוך או ריצת מרתון), יכול לגרום ליבלות הליכה. 
אמצעי נוסף ל טיפול ביבלות ברגליים הוא באמצעות פדיקור, אם כי הוא לא מטפל בשורש הבעיה.

לחצו ליעוץ עם  פרופ' ראובני , בוגר בית הספר לרפואה של הטכניון בחיפה

יבלת שורשית מסמרית

יבלת שורשית מסמרית היא למעשה יבלת שאינה נגרמת מגורם ויראלי אלא מתוצאה של לחץ או מגע לא רגיל של הרגל עם גורם חיצוני. סוג יבלות זה קיבל את שמו בשל התחושה שמטופלים רבים חווים בעקבותיה, תחושה של כאב דוקר בכל פעם שהם מפעילים משקל על החלק בכף הרגל שבו היבלת נמצאת. במרבית המקרים, נמצא יבלות מסוג זה בחלקים התחתונים של הרגל, לדוגמא באצבעות או בכרית הרגל. 

 

טיפול ביבלות בידיים

מדובר ביבלות ויראליות  אשר חלקן מדבקות  ומקורם ממגע עם משטח או מגע עורי שמזוהם וירלית .
אצל אנשים שעוסקים במלאכת כפיים. במידה וישנן יבלות קשות באצבעות הידיים, ניתן להסתייע במניקור בכדי להחליק את האזור, אך חשוב לעשות זאת לצד טיפול רפואי שמתאים למצב העור כדוגמת משחות או לייזר.

 

טיפול יבלות ויראליות בילדים

אלו הן יבלות ויראליות שמפיעות בילדים (מחלת עור בשם מולוסקום קונטגיוזום.)   בדרך כלל לאחר הדבקה בין ילדים  ונמשכות לעיתים מעל שנה מתפשטות .. 

יבלות אלו לא מסוכנות. ובדר" כ לא כדאי לטפל ( טיפול יעיל בחנקן כואב).כיוון שלרוב הבעיה נעלמת ללא נזק  עם זאת חשוב מאוד לאבחן את היבלות בזמן אצל רופא עור מומלץ

בעוד שלעין לא מקצועית מרבית היבלות יראו דומות זו לזו, רופא עור מומחה יוכל להגיד האם מדובר ביבלות ויראליות בעקבות המחלה רק באמצעות המראה שלהן.  בנוסף, רק רופא עור מומחה מומלץ יוכל להתאים את הטיפול ביבלות בהתאם למצב עורו של הילד. ישנן כמה שיטות לטיפול והקלת התסמינים של יבלות ויראליות אצל ילדים, לרבות שימוש בתכשירים או הסרה שלהן באמצעות חנקן נוזלי, אך ההחלטה על אופי הטיפול יכולה להתקבל רק לאחר ביקור אצל הרופא.

 

פרופ' ראובני הוא רופא עור מומחה בעל נסיון רב ואלפי מטופלים מרוצים וממליצים כמו כן פרופסור ראובני חבר באגודה הישראלית למחלות עור, ומנהל יחידת עור ילדים (אמריטוס) במרכז הרפואי האוניברסיטאי סורוקה בבאר שבע.

טיפול ביבלות

לשאלות ולפרטים נוספים ניתן ליצור קשר דרך האתר או להתקשר למרפאה.

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
055-6678906

רופא עור מומחה פרופסור חיים ראובני

פרופסור חיים ראובני

פרופסור חיים ראובני מטפל בבעיות עור של ילדים ונוער ובטיפולי אסתטיים לכל הגילאים וישמח להעניק לכם מידע נוסף, לאבחן ולפתור את הבעיה הרפואית שלכם.

עובד עם חברת הביטוח דקלה וקופת חולים כללית

הצהרת נגישות עסק

  1. מעלית
  2. רמפה
  3. חניה נגישה
דילוג לתוכן