טיפולי מזותרפיה

מזותרפיה מסורתית (Mesotherapy)

טכניקה רפואית שהומצאה ב-1952 על ידי רופא צרפתי בשם מיכאל פיסטור.
ב-1987 הכירה האקדמיה לרפואה בצרפת במזותרפיה כחלק מהרפואה המסורתית.
באגודה הבינלאומית למזותרפיה נכללות כ-14 מדינות מאירופה, מארצות הברית ומדרום אמריקה, וכן מעל 25,000 רופאים מטפלים.

שיטה זו מספקת מענה לבעיות רפואיות שונות: מחלות כלי דם, טראומה, מחלות ריאומטולוגיות ושיפור זרימת הדם.

לחצו ליעוץ עם  פרופ' ראובני , בוגר בית הספר לרפואה של הטכניון בחיפה

מזותרפיה אסתטית (Aesthetic Mesotherapy)

זהו טיפול אלטרנטיבי לבוטוקס ולחומרי מילוי, הכולל הזרקות לאזור התת-עורי (שכבה מזודרמלית) – המכיל קולגן וחומצה היאלורונית של העור. הזריקות מכילות תערובת של חומצה היאלורונית, ויטמינים, מינרלים, תרופות וחומצות אמינו.

שיטה זו היא טיפול חלופי לניתוח והוא מתבצע במרפאת הרופא. משך הטיפול כ-15 עד 30 דקות, ואין צורך בזמן התאוששות והחלמה (חזרה מיידית לפעילות שגרתית).
המטופל חש בכאב וברמת אי נוחות מינימליים. הטיפול בטוח ותופעות הלוואי גם הן מינימליות. השפעת הטיפול מהירה יחסית.

סוגי טיפול

  • Meso-lipolysis – להצרת היקפים (הפחתת אזורי שומן) וטיפול בצלוליט
  • Mesobotox – לטיפול בקמטים עדינים בלחיים, בסנטר, בצוואר ובעיניים
    Mesoglow, Mesolift
  • Mesohair – לטיפול בנשירת שיער

אפשרויות טיפול במזותרפיה אסתטית

הצערת העור (Rejuvenation) – שיפור במיצוק, בהזנה, באיכות ובטונוס עור הפנים והצוואר.
טיפול מונע – מיצוק העור – הפחתה והעלמה של קמטי עור עדינים סביב העיניים, השפתיים והצוואר (Mesolift או Mesoglow).
כיום טיפולים משולבים מספקים פתרון אסתטי טוב יותר לטווח ארוך יותר.
למשל: טיפול קוסמטיקה + בוטוקס + חומרי מילוי.
דוגמה נוספת: בוטוקס + חומרי מילוי + מזותרפיה.

התוצאה: מראה זוהר, מוצק וצעיר, פחות קמטי פנים עדינים, פנים מלאות.

טיפולי מזותרפיה – שאלות שכיחות

מסקירת הספרות הרפואית ומהתייעצות בין חברים, הדעה המקובלת היא שהדרך בה עובדת השיטה היא להלן: אחרי הזרקת החומר באזור העור, מתפתח במקום תהליך פיזיולוגי של ריפוי פצע המשפר, מצעיר וממצק את רקמת העור.

מזותרפיה אינה ניתוח, אינה דורשת הרדמה כללית, אין בה צורך בזמן התאוששות וריפוי והחזרה לפעילות שגרתית היא מיידית.

בשילוב אורח חיים בריא יידרשו טיפולי אחזקה כל 6 עד 12 חודשים. בטיפולים להצערת העור, למיצוק, להפחתת קמטים ולמניעה, האפקט נשמר ל-4 עד 6 חודשים או יותר.

תוכן אקורדיון

תופעות הלוואי נדירות והן נעלמות תוך ימים. בדרך כלל מופיעים נפיחות מקומית (בדומה לסימני חבלה) וכן דימום קל. ייתכן גם גרד מקומי ו/או דלקת קלה על רקע של רגישות מקומית לחומר הטיפולי, אך זוהי תופעה נדירה

כן. הטיפול נמשך 30 דקות. אין צורך בהכנה או בזמן התאוששות לאחר הטיפול ואין חבישות. לעתים יש שימוש בקרח להורדת נפיחות בזמן קצר.

כל בוגר מעל גיל 18 שנה, בריא נפשית ופיזית, המסוגל להבין את שיטת הטיפול וליצור ציפיות ריאליות לגבי תוצאותיה.

ככלל אין מגבלה לקבלת הטיפול. על הרופא המטפל לוודא שאין גורמי סיכון: נשים מיניקות ובהריון, שבץ חדש, אי ספיקת כליות, סרטן, אלרגיות ידועות, זיהומים ודלקות עור פעילות (אקזמות, הרפס וכו'). בנוכחות גורמי סיכון ניתן להתאים טיפול לפי בעיות החולה.

התאמת ציפיות המטופל לתוצאות הטיפול

מרכיב חשוב המשפיע על שביעות רצון של המטופל הינו הגדרת ה"אידיאל" הטיפולי. רוב החולים שבעי רצון לאחר 5 טיפולים ויותר. כאשר האפקט הטיפולי הושג, יש צורך ב"תחזוקה" לשמירת האפקט כפעם בשנה על ידי טיפול חוזר. לסיכום: התוצאות משתנות בין חולה לחולה. תוצאות הטיפול המזותרפי תלויות בחלקן גם בשינוי בהרגלי חיים, כגון דיאטה.

טיפול מזותרפיה

מזותרפיה לפנים – מה זה אומר?

במסגרת טיפול מזותרפיה לפנים, נחדיר חומרים שונים, כדוגמת מינרלים וויטמינים חיוניים, אל מתחת לפני העור במטרה שהם יגיעו אל השכבות העמוקות שלו. בכך, טמון אחד היתרונות הגדולים של הטיפול הזה, העובדה כי ההתחדשות של העור מתחילה ברקמות העמוקות ויכולה להשפיע על התחדשות העור בצורה מעמיקה ויסודית הרבה יותר. פעילות החומרים מתחת לעור תוביל עם הזמן לטשטוש פגמים, הצערה של מראה העור, סיוע בהחזרת הגמישות לאור ואפילו תסייע בהאטה של תהליכי הזדקנות העור לאורך זמן.
כדאי לדעת כי הרכב החומרים במזותרפיה ומוקדי ההזרקה משתנים בין מטופל למטופל. לפני תחילת הטיפולים, יש לבצע בירור הכולל אבחון עור, החלטה משותפת על האזורים בהם צריך לטפל ווידוא שהמטופל אינו סובל ממצבים מיוחדים שעלולים לפגוע בטיפול כמו מחלות עור שונות או מחלות כרוניות כאלה ואחרות. הרכב החומרים תמיד יכלול חומרים טבעיים שיאפשרו לעור להתחדש בצורה עצמאית ככל האפשר.

כיצד טיפול מזותרפיה לפנים מתבצע?

בכדי להביא את החומרים אל העומק הרצוי בעור, יש להשתמש במזרק ייעודי שיוכל לחדור את העור מבלי לפצוע אותו. במסגרת הטיפול, נזריק את תרכובת המזותרפיה אל העור במקומות הרצויים, תוך שמירה על אזורי ומוקדי ההזרקה. מדובר בטיפול קצר, שלרוב נמשך פחות ממחצית השעה, וניתן לחזור לשגרה מיד לאחריו ללא הגבלות מיוחדות או תחבושות שעלולות להפריע בתפקוד היום-יומי.
חשוב לדעת כי טיפול מזותרפיה הוא לא פתרון חד פעמי, אלא הם מצריכים טיפולים ממושכים בכדי שנוכל לראות את התוצאות הרצויות. בכדי לקבוע את מספר הטיפולים ואופיים, יש לבצע אפיון עור ולהתאים את הרכב החומרים בהתאם לאפיון. במרבית המקרים נוכל לראות התקדמות ושיפור במצב העור כבר לאחר מספר טיפולים בודדים, אך בכדי לשמר את המראה לאורך זמן חשוב לשוב ולבצע את הטיפולים במרווחי זמן קבועים שיקבעו יחד עם הגורם המטפל.

מזותרפיה לפנים – תופעות לוואי וסיכונים

כמו בכל טיפול, גם לטיפולי מזותרפיה קיימים מספר תופעות לוואי וסיכונים שחשוב להיות מודעים אליהם. עם זאת, חשוב לזכור כי הסיכויים לסבול מתופעות אלו הוא נמוך במיוחד וכי מרבית המטופלים אינם סובלים מהם כלל. בנוסף, במידה וכן הופיעו תופעות לוואי כלשהן, במרבית המקרים הן יחלפו תוך מספר ימים באופן טבעי.
תופעות הלוואי הנפוצות יותר שמטופלים חווים לאחר טיפולי מזותרפיה לפנים הם דימום קל באזור הטיפול או נפיחות מקומית. במקרים נדירים יחסית מטופלים יכולים לחוות דלקת בדרגה קלה בעקבות הזרקת החומרים שיכולה להתבטא גם בתחושת גירוד.
בכדי למזער את תופעות הלוואי והסיכונים השונה, חשוב להקפיד כי רק רופא עור מומחה יאבחן את מצבכם, יחליט האם טיפולי מזותרפיה הם הטיפולים המתאימים עבורכם – וגם יבצע אותם. משום שמדובר בהליך שכולל הזרקות אל שכבות העור התחתונות, חשוב לבצע אותו אצל רופא עור מומחה, בעל ניסיון בביצוע טיפולים מסוג זה שידע כיצד לטפל בכם בצורה המקצועית ביותר.

פרופ' חיים ראובני הוא רופא עור, מומחה לטיפולי מזותרפיה המיועדים בעיקר להצרת היקפים, לטיפול בקמטים, לטיפול בנשירת שיער, להצערת העור ועוד.  

לשאלות ולפרטים נוספים ניתן ליצור קשר דרך האתר או להתקשר למרפאה.

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
055-6678906

רופא עור מומחה פרופסור חיים ראובני

פרופסור חיים ראובני

פרופסור חיים ראובני מטפל בבעיות עור של ילדים ונוער ובטיפולי אסתטיים לכל הגילאים וישמח להעניק לכם מידע נוסף, לאבחן ולפתור את הבעיה הרפואית שלכם.

עובד עם חברת הביטוח דקלה וקופת חולים כללית

הצהרת נגישות עסק

  1. מעלית
  2. רמפה
  3. חניה נגישה
דילוג לתוכן