טיפול prp לשיער

נשירת שיער התקרחות – רקע

נשירת שיער הינה תהליך טבעי. נשירה של כ 100-200 שערות ליום נורמלית. התקרחות בגברים: התקרחות מושפעת מההורמון DHT השייך לקבוצת האנדרוגנים. הורמון זה מתחיל תהליך של הזדקנות זקיק השערה, במהלכו השיער הולך ומדלדל עד למצב של קרחת. מקור ה- DHT הינו הורמון הטסטוסטרון, הורמון גברי.

גורמים לנשירת שיער והתקרחות

גנטיקה היא הסיבה העיקרית לנשירת שיער והתקרחות גם בגילאים צעירים.
הסיבה היא השפעת הורמון ה) DHT ממקור טסטוסטרון שגורם להזדקנות של זקיק השיער). הנטייה על רקע זה עוברת בתורשה.
תזונה לקויה ללא ברזל או ויטמינים מכל סיבה שהיא.
מחלות עור- שמנוניות יתר, יובש וקשקשים

לחצו ליעוץ עם  פרופ' ראובני , בוגר בית הספר לרפואה של הטכניון בחיפה

כיום רק 3 שיטות קונבנציונליות לטיפול בנשירת שיער: מינוקסידיל. פרופסיה.השתלת שיער.

תרופת הפרופסיה (פינסטריד 1 מ”ג)

מעכבת את האנזים 5 אלפא רדוקטאז מסוג 2 (5 Alpha Reductase type 2) ועל ידי כך היא גורמת לירידת רמת ה- DHT בקרקפת, דבר המביא לחידוש זקיקי השיער ותהליך הצמיחה הטבעי של השיערה.
בקרב גברים שהשתתפו במחקרים קליניים, פחות משני אחוז דיווחו שעקב נטילת פרופסיה חלו תופעת לוואי של ירידה בחשק המיני, ובנוסף ניכר סיכון קטן בהפחתת נפח הזרע ובלוטת הערמונית קטנה. בדר"כ התופעות הפיכות עם הפסקת הטיפול.

פרופסור חיים ראובני

מינוקסידיל

תפקידה להגביר את הספקת הדם לזקיקי השיער ועל ידי כך היא ממריצה צמיחת שיער משנית בנוסף לחיזוק השיער הקיים. הטיפול אסור במקרה של רגישות־יתר לתרופה, לפני גיל 18 ואחרי גיל 65, במקרים של כווייה, של דלקת, של גירוי או של כאב בקרקפת וכן במקרה של נשירת שיער לא תורשתי, אנשים שסובלים ממחלת לב, כלי הדם או לחץ דם גבוה חייבים להיות בהשגחה רפואית במשך כל זמן הטיפול. בנוסף התרופה עלולה לגרום לגירוי בקרקפת או לפריחה קלה.

טיפול השתלת שיער

הוא טיפול כירורגי הכרוך בביצוע הרדמה מקומית של האיזור.
הטיפול בטוח, יעיל, נשמר לכל אורך חיי המטופל/ת. התהליך כולל לקיחת שיער מהחלק האחורי של הקרקפת והעברתו לחלק הדליל. בהמשך השיער גדל באופן טבעי ובצורה רגילה לכל אורך חיי המטופל.

טיפול לא קונבנציונלי בנשירת שיער:

הטיפול בפלזמה עשירה בטסיות – (PRP – Platelet Rich Plasma) – בעל אחוזי הצלחה גבוהים. השיטה הוזכרה לראשונה בספרות המדעית ב- 1954. מאז, התרחב השימוש בה לתחומים נרחבים כגון: אורתופדיה, פציעות ספורט (פציעות שריר – שלד, גידים, מפרקים, עצמות, סחוס) ועוד.
טיפול בטסיות, הינו בטוח, יעיל, דורש טיפולים חוזרים, איננו מיועד לטיפול בנשירת שיער על רקע גנטי . מבוסס על הזרקת טסיות מהפלזמה המופקת מהדם של המטופל עצמו.
לאחר שנוטלים מהמטופל דגימת דם, מפרידים את הכדוריות הלבנות ומזריקים אותן לעור הקרקפת, במטרה שהחלבונים (GROWTH FACTORS ) שנמצאים בטסיות הדם יגרמו לעצירת הנשירה ולהתחדשות הצמיחה. טכניקות של הצערת העור וטיפול בנשירת שיער שבהן משתמשים ב – PRP נמצאות בשימוש נרחב בכל העולם. השימוש העדכני החדשני ביותר ב- PRP כולל התוויות קוסמטיות – אסתטיות.
לארץ נכנסה שיטה זו לתחום הטיפול ונשירת שיער + הצערת העור לפני כ-6 שנים.

לחצו ליעוץ עם  פרופ' ראובני , בוגר בית הספר לרפואה של הטכניון בחיפה

תהליך הטיפול

לוקחים כ-20 מ"ל דם ורידי, בדיוק כפי שלוקחים דם לכל בדיקת מעבדה, מהזרוע.
בהמשך, מבחנה מיוחדת, המכילה ג'ל הפרדה , שמכילה את הדם ומונחת בצנטריפוגה, לסרכוז במשך 10 דקות, ניתן להפריד בין הטסיות לשאר כדוריות דם אדומות ולבנות שבדם, בתום ההליך ניתן לשאוב את פלזמה שמכילה טסיות ולהזריק אותה חזרה לאיזורי פנים או שיער הדורשים טיפול.
טסיות בעור עוברות תהליך שפעול שבמהלכו משתחררים חלבונים מעוררי צמיחה , ומשפיעים על צמיחת שיער וקולגן (בעור הפנים) .
הפלזמה העשירה בטסיות מוזרקת בטכניקת מזותרפיה רגילה. תהליך ה – Rejuvenation נמשך כ-180 יום, וההשפעה הקלינית לזמן ארוך יותר.

בחירת מטופלות/ים בתחום נשירת השיער והפנים

למי מיועד הטיפול בנשירת שיער

הטיפול בנשירת שיער מיועד לגברים ונשים בכל הגילאים הסובלים מהתקרחות שאיננה על רקע גנטי. לפני טיפול יש לבצע בדיקות דם עדכניות הללו: ספירת דם, רמת ברזל, רמת פריטין TSH, ויטמין B121 וחומצה פולית.
הטיפול מתבצע במרפאה לכל סוגי ההתקרחות האחרים כולל התקרחות מוקדית (alopecia areata)

בחירת מטופלות/ים בתחום הצערת העור

החל מגיל 30 לערך עור הפנים מתחיל לאבד מהאלסטיות שלו ומתחיל להידלדל. הליך זה מושפע ומזורז ע"י חשיפה לקרינת שמש, סגנון החיים שלנו (בעיקר עישון) וע"י מחלות. לכן החל מגיל 40-30 מטרת הטיפול העיקרית היא Rejuvenation ומניעה של הרס הקולגן, וגירוי מחדש ליצירת קולגן ואלסטין, וניסיון לעצור את תהליך ההזדקנות. לפיכך, מומלץ על טיפול אחד כל שנה-שנתיים. החל מגיל 50-40: מומלץ להתחיל בשני טיפולים בהפרש של חצי שנה. בהמשך טיפולי תחזוקה פעם בשנה.

התוויות נגד לטיפול ב PRP כוללות מחלות עם אבנורמליות בטסיות, ספירת טסיות נמוכה, דלקות באזורים המיועדים להזרקה, מחלות חום, מחלות כרוניות של הכבד וטיפול בנוגדי קרישה .מומלץ להפסיק לקחת נוגדי קרישה (אספירין, קומדין) כשבוע לפני הטיפול.
מניעת כאב בהזרקה – ע"י מריחת קרם הרדמה מקומי חזק פי 3 מ – EMLA למשך 45-30 דקות לפני ההזרקה. גם בפנים וגם בטיפול בקרקפת.
תופעות לוואי פנים וקרקפת- נדירות. יתכנו שטפי דם קלים מהזריקות, אילו יעלמו תוך ימים ספורים. תיתכן אדמומיות שתיעלם בדר"כ תוך 2 – 3 ימים.

מוזמנים לצפות בפרופ' עמוס גלהר, מסביר על טיפול ה – PRP בתוכניתו של פרופ' רפי קרסו

 

למידע בתחום הקשור : PRP לפנים – טיפול ערפד

פרופסור חיים ראובני הינו יוצא בית הספר לרפואה של הטכניון בחיפה, עם התמחות ברפואת ילדים.

כמו כן הפרופ' הינו רופא עור מומחה אשר עבר השתלמות במחלקה הדרמטולוגית בבית הספר לרפואה של אוניברסיטת ייל, ארצות הברית.

לשאלות ולפרטים נוספים ניתן ליצור קשר דרך האתר או להתקשר למרפאה.

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
055-6678906

רופא עור מומחה פרופסור חיים ראובני

פרופסור חיים ראובני

פרופסור חיים ראובני מטפל בבעיות עור של ילדים ונוער ובטיפולי אסתטיים לכל הגילאים וישמח להעניק לכם מידע נוסף, לאבחן ולפתור את הבעיה הרפואית שלכם.

עובד עם חברת הביטוח דקלה וקופת חולים כללית

הצהרת נגישות עסק

  1. מעלית
  2. רמפה
  3. חניה נגישה
דילוג לתוכן