פיגמנטציה

פיגמנטציה היא בעיית עור שכיחה. מקורה בגורמים חיצוניים לגוף, כגון שמש, בגורמים פנים גופניים, כגון הורמונים שבאים לידי ביטוי בהיריון או שימוש בגלולות, בהופעה של רגישות לקרמים או תרופות וכן טראומה של העור כמו בזמן הורדת שיער (מריטה, שעווה, שימוש בקרני אור, לאחר פילינג).

 

טיפול בפיגמנטציה דורש מיומנות וניסיון, אבחנה מדויקת והתאמת טיפול למטופל, לכן יש להיוועץ קודם כל עם רופא עור המתמחה בטיפולים אסתטיים.

 

האנטומיה שמאחורי פיגמנטציה

 
החומר האחראי על יצירת פיגמנט הוא מלנין, בזמן שיזוף המלנין מופעל במטרה להגן על העור. הבעיה היא שלעיתים המלנין פועל בצורה בלתי אחידה ובכך יוצר כתמים בעלי פיגמנטציה שונה. החדשות הטובות הן שאפשר להילחם ברוב סוגי הפיגמנטציה בטיפולים מקומיים.
 

טיפול בפיגמנטציה

 

ישנו מגוון רחב של טיפולים בפיגמנטציה בפנים, הפשוט שבהם מתחיל משימוש בקרמים ותכשירים חיצוניים שחלקם מכיל הידרוקינון, שהוא חומר המונע היווצרות מלנין. הבעיה היא שלתכשירים הללו עלולים להיות תופעות לוואי כגון גירוד ואפילו החמרה של נזקים הנגרמים מהשמש. מסיבה זו חשוב ביותר לבחור את התכשיר הנכון ביחד עם רופא עור.

כמו שהעור חוזר לצבע המקורי שלו אחרי שיזוף באמצעות חידוש שכבת עור, כך הוא יכול לחזור לעצמו גם במצבים של פיגמנטציה. כדי שהתהליך יתקיים, יש לדאוג לקילוף העור באופן יזום, וכיום ניתן לעשות זאת גם באמצעות תרופה, חומר כימי או באמצעות טיפול באור (לייזר או IPL).

באופן דומה, בטיפול ע"י קוסמטיקאית, ניתן גם להשתמש במשחות לקרצוף העור, אך כאן יש להיזהר במיוחד, שכן כל טיפול אמור להתבצע רק לאחר שהסיבה להופעת הפיגמנטציה אובחנה. אם הפיגמנטציה היא תוצאה של דלקת או אלרגיה, הקרצוף יגרום להחמרה.

לפני פנייה לפתרון זה, חשוב ביותר להתייעץ עם רופא עור ולשמוע את המלצתו. רופא עור יבצע אבחון מסודר לבעיה ויגיד באיזו שיטה עדיף שלא להשתמש.

ללא ספק אבחון נכון של הגורם לבעיית הפגמנטציה יאפשר בחירה נכונה של הטיפול בה: לעיתים, שילוב של מספר גישות טיפוליות יעיל יותר מבחירת סוג טיפול אחד. כך לדוגמא אפשר לשלב טיפול בפילינג ובהמשך מתן טיפול מונע ע"י קרמים למניעה הכוללים גם תכשירים להגנה מפני קרני השמש. בכל מקרה, חשוב ביותר לקבל עצה מושכלת מרופא עור מנוסה לפני שפונים לטיפול זה או אחר.

לכאורה, נראה כי טיפול בפיגמנטציה זה נושא חיצוני, ואין צורך בהיוועצות ברופא. לא מספיק לשמוע מה יש לקוסמטיקאית שלכם להגיד בנושא. צריך לזכור שטיפול נכון בפיגמנטציה מתחיל באבחון דקדקני. לא בטוח שכל קוסמטיקאית יודעת לבצע את האבחון הזה בצורה נכונה.

 

כדאי להיוועץ ברופא עור בנושאי פיגמנטציה

 
אבחון שגוי יוביל לבחירת אסטרטגיה טיפולית שגויה. במצבים הללו יגרמו לעור נזקים נוספים, בכך תיגרם לכם אי נעימות ואף תספגו הפסדים כספיים.
תחסכו מעצמכם את עוגמת הנפש ותפנו לרופא עור עם הבעיה. גם אם הטיפול הוא חיצוני, זה עוד לא אומר שהוא פשוט ובלתי מזיק.

לשאלות ולפרטים נוספים ניתן ליצור קשר דרך האתר או להתקשר למרפאה.

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
055-6678906

רופא עור מומחה פרופסור חיים ראובני

פרופסור חיים ראובני

פרופסור חיים ראובני מטפל בבעיות עור של ילדים ונוער ובטיפולי אסתטיים לכל הגילאים וישמח להעניק לכם מידע נוסף, לאבחן ולפתור את הבעיה הרפואית שלכם.

עובד עם חברת הביטוח דקלה וקופת חולים כללית

הצהרת נגישות עסק

  1. מעלית
  2. רמפה
  3. חניה נגישה
דילוג לתוכן