רופא עור ילדים

בעיות עור נפוצות אצל ילדים, מה שמוביל הורים רבים לרצות ולאבחן אותן במהרה במטרה להעניק לילדיהם את הטיפול האיכותי והמהיר ביותר.
עם זאת, רבים מהם מתקשים לבחור רופא עור שהם יכולים לסמוך עליו ולפנות אליו בכל שאלה.

אז למה כדאי לבחור רופא עור ילדים ?

עורם של ילדים רגיש למספר רב של מחלות עור שונות שחלקן הגדול ייחודי לילדים .
חווית הטיפול של הילדים אצל רופא עור ילדים שונה מזו של מבוגרים. פעמים רבות,החוויה מלווה בפחד מכאב, מהלא נודע, מטיפול קודם שאיננו מוצלח.
רופאי עור ילדים רואים את הילדים כפי שהם רואים את עצמם, ויודעים להתאים את הגישה והטיפול בצורה שתתאים לילד, תתן לו ביטחון, תמנע ככל האפשר מטיפול וכאב מיותרים.

איך לבחור רופא עור ילדים מומלץ?

ישנם כמה פרמטרים שיוכלו לסייע לכם לבחור רופא ילדים מומלץ:

1. הראשון שבהם הוא הניסיון של הרופא. כשאתם מגיעים עם הילד שלכם אל רופא עור בעל וותק של עשרות שנים, אתם יכולים להיות רגועים שהוא ישתמש בכל הידע שהוא צבר בכדי להעניק לילד שלכם את הטיפול המדויק והנכון ביותר עבורו.
2. לברר חוות דעת על הגישה לילד, להורים, ועל התוצאות שהקשורות לבעיות עור שונות בהם טיפול .
3. לברר על הצלחות טיפוליות דרך חוות דעת מחברים והורים אחרים

מידע רב מצוי ברחבי הרשת, שם תמצאו תוכלו לאתר מספר רחב של ביקורות אודות רופאים, ומומלץ להקדיש לכך כמה דקות על מנת למצוא את המידע הנדרש לבחירת הרופא הטוב עבור הילדים שלכם. 

פרופסור חיים ראובני

שאלות תשובות

למעלה משלושים אחוזים מכלל הביקורים במרפאות ילדים הנם בגין בעיות עור. כאשר הורה מגיע עם בעיית עור בתינוק ילד או מתבגר לרופא עור ילדים, הרופא משלב בתהליך האבחון מספר נתונים שיכולים להשפיע על האבחנה והטיפול: גיל, משקל, רקע גנטי של המטופל, מחלות שקיימות במשפחה, מחלות בבית הספר או בגן, קשר לתזונה וכן היבטים רגשיים או חברתיים כמו מצבי רוח, הרגשת בטחון וכדומה. לצד הטיפול בבעיה שנוצרה יציע הרופא גם טיפול מונע שיעזור למנוע הישנות של בעיות שונות בהמשך.

אתם מגיעים עם הילד או הנער למרפאה. הרופא יאבחן את התופעה בתהליך שכולל מספר שלבים. ראשית יערוך הרופא תשאול רפואי – אנמנזה. לאחר מכן הוא יבדוק את הילד ואת הנגע בגינו אתם מגיעים. לעיתים, לפי הצורך יערוך הרופא אבחון דרמוסקופי לנגעי עור פיגמנטריים ונקודות חן.

 

לאחר תהליך האבחון יוכל הרופא להציע טיפול בטוח , עם יעילות מוכחת, בבעיה הרפואית בהתאם לגיל התינוק/ילד/מתבגר (לדוגמא: טיפול בקרם/משחה/ג'ל ייעודי לבעיה, טיפול תרופתי פומי (בבליעה) המותאם לגיל ולמשקל, בחירת אנטיביוטיקה מותאמת לגיל, בחירת טיפול באקנה למתבגר ועוד) ובעיקר יציע טיפולים חדשניים אפקטיביים ומותאמים לילד המבוססים על מחקרים בקרב ילדים.  כמו כן ידריך הרופא את ההורים בדבר היתרונות והחסרונות בכל טיפול, הן במקרים חריפים והן במחלות כרוניות, אשר יאפשר לכם, ההורים, להתמודד עם התופעה ולרפא אותה ביעילות רבה ככל האפשר.

בתחום רפואת העור בקרב ילדים ומתבגרים יש מגוון רחב של תופעות ובעיות ייחודיות. להלן חלק קטן מהתופעות השכיחות והמוכרות אשר רופא עור ילדים יאבחן ויציע את הטיפול החדשני ביותר והבטוח ביותר בהתאם להנחיות המקצועיות בתחום רפואת הילדים בארץ ובעולם:

  • טיפול באטופיק דרמטיטיס (טיפול באסטמה של העור) – אחת המחלות השכיחות בתחום רפואת העור בילדים הינה אטופיק דרמטיטיס. מדובר על פריחה שכיחה ביותר בתינוקות ובפעוטות. שמאופיינת בגרד מתמשך וחוזר, עור יבש, עקיצות, זיהומי עור, אי שקט, בעיות שינה, בעיות ריכוז, תסכול של ההורים ועוד.
    מדובר על רגישות מיוחדת שגורמת לגירויים ולפגיעה בעור. יש מגוון פתרונות ועצות שיוכלו לסייע למטופל ולבני המשפחה שלו להתמודד עם התופעה. בין היתר יש לבחור מוצרי טיפוח ותרופות המתאימים לעור וכן לטפל בהתאם.
  • נגעים מולדים – לא פעם נולד תינוק עם נגע כמו שומה או המנגיומה. רופא עור יבדוק את הנגע, יקבל מידע על גיל הופעת הנגע, רקע משפחתי ועוד. על סמך מידע זה יקבע מהו הטיפול המומלץ, בהתאם לחידושים האחרונים בתחום רפואת הילדים, האם יש צורך במעקב, באילו מקרים מומלץ על טיפול מידי, מידת הסיכון במתן הטיפול ומתי במקרים אחרים יהיה צורך לערוך מעקב כדי לבדוק כיצד הנגע מתפתח, מתי כדאי לשקול התערבות ניתוחית או אחרת.
  • טיפול באקנה – אחת התופעות המטרידות ביותר בקרב בני נוער ומתבגרים היא אקנה. מדובר על פצעי בגרות שמופיעים על הפנים בגב ובאזור הכתפיים. לפצעים השפעה על המראה האסתטי של המתבגר, איכות חייו, בטחון עצמי, תחושת תסכול ופגיעה במצב רוחו עד דיכאון.

העובדה שהפצעים פוגעים במראה של המטופל יוצרים מצב בו המטופל מעוניין בריפוי מהיר, להקל על המצב ולמנוע הישנות של הבעיה הרפואית, ככל שהטיפול מוקדם יותר ניתן להימנע מנזקים קבועים לעור (צלקות פיגמנטציה).
רופא עור יוכל להדריך ולהציע דרכים לשיפור המצב. טיפול ברואקוטן או בתרופות ייעודיות אחרות.

  • דלקות עור וגרד – יש גורמים שונים שעלולים לגרום לדלקות עור וגרד. כמו סבוריאה עקיצות, פריחות על רקע רגישות לתרופות ,אוכל, ועוד.. בתחילה יש לאתר את הגורם לדלקת, לבצע את הבדיקות הנדרשות, ואז להתאים את הטיפול לבעיה.
  • יבלות – בדר"כ ממקור וירלי. היבלות הן נגע עור מטריד , לעיתים כואב, גורם אי נוחות, שיש לטפל בהן כדי להעלים אותן. אבחון סוג היבלת מאפשר בחירה נכונה ומתאימה כמו חנקן נוזלי או באמצעות טיפול תרופתי מתאים.
  • פריחות – נפוצות בקרב תינוקות וילדים ובכל גיל .. חלקם עם גרד טורדני..הפריחה עלולה להגרם מזיהומים וירלים חיידקים, פטריות או מאלרגיות. דוגמא פשוטה : תפרחת חיתולים חריפה שיכולה להגרם ע"י גירוי להפרשות באיזור חיתולים. לעיתים קרובות גם זיהום פטרייתי נלווה שאיננו מאובחן או מטופל כראוי מונע את ריפוי העור.
  • בעיות פגמנטציה שכיחות – כמו במקרה של ויטליגו ( מחלה אוטו אימונית ), כתמי קפה מלידה ( לעיתים מחלה תורשתית ) או נגעים בהירים (יובש ,חשיפה לשמש, יובש). אבחון נכון מונע טיפול מיותר, חרדות, ונותן תחושת ביטחון לילד ומשפחתו. בכל אבחון יש צורך ישקל הצורך במעקב, הנחיות לטיפול, הסיכוי לריפוי.
  • קרחות בראש – קרחות בראש עלולות להתרחש בגין גורמים שונים כמו זיהומים פטרייתיים, חסרים תזונתיים, בעיות נפשיות וכן על רקע אוטו אימוני. לאחר אבחון מדויק יציע רופא עור מומלץ לילדים את הטיפול היעיל והבטוח למקרה הספציפי.
 

לשאלות ולפרטים נוספים ניתן ליצור קשר דרך האתר או להתקשר למרפאה.

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
055-6678906

פרופסור חיים ראובני

פרופסור חיים ראובני

פרופסור חיים ראובני מטפל בבעיות עור של ילדים ונוער ובטיפולי אסתטיים לכל הגילאים וישמח להעניק לכם מידע נוסף, לאבחן ולפתור את הבעיה הרפואית שלכם.

עובד עם חברות הביטוח: הראל ודקלה. קופות החולים: לאומית, כללית ומאוחדת.

דילוג לתוכן