רופא עור ילדים

בעיות עור נפוצות אצל ילדים, מה שמוביל הורים רבים לרצות ולאבחן אותן במהרה במטרה להעניק לילדיהם את הטיפול האיכותי והמהיר ביותר.
עם זאת, רבים מהם מתקשים לבחור רופא עור לילדים שהם יכולים לסמוך עליו ולפנות אליו בכל שאלה.

אז למה כדאי לבחור רופא עור לילדים ?

עורם של ילדים רגיש למספר רב של מחלות עור שונות שחלקן הגדול ייחודי לילדים .
חווית הטיפול של הילדים אצל רופא עור לילדים שונה מזו של מבוגרים. פעמים רבות,החוויה מלווה בפחד מכאב, מהלא נודע, מטיפול קודם שאיננו מוצלח.
רופא עור לילדים רואה את הילדים כפי שהם רואים את עצמם, ויודע להתאים את הגישה והטיפול בצורה שתתאים לילד, תתן לו ביטחון, תמנע ככל האפשר מטיפול וכאב מיותרים.

לחצו ליעוץ עם  פרופ' ראובני , בוגר בית הספר לרפואה של הטכניון בחיפה

פרופסור חיים ראובני רופא עור ילדים

איך לבחור רופא עור לילדים מומלץ?

ישנם כמה פרמטרים שיוכלו לסייע לכם לבחור רופא עור לילדים מומלץ :

1. הראשון שבהם הוא הניסיון של הרופא. כשאתם מגיעים עם הילד שלכם אל רופא עור לילדים בעל וותק של עשרות שנים, אתם יכולים להיות רגועים שהוא ישתמש בכל הידע שהוא צבר בכדי להעניק לילד שלכם את הטיפול המדויק והנכון ביותר עבורו.
2. לברר חוות דעת על הגישה לילד, להורים, ועל התוצאות שהקשורות לבעיות עור שונות בהם טיפול .
3. לברר על הצלחות טיפוליות דרך חוות דעת מחברים והורים אחרים

מידע רב מצוי ברחבי הרשת, שם תמצאו תוכלו לאתר מספר רחב של ביקורות אודות רופאים, ומומלץ להקדיש לכך כמה דקות על מנת למצוא את המידע הנדרש לבחירת הרופא עור לילדים הטוב עבור הילדים שלכם. 

שאלות תשובות

למעלה משלושים אחוזים מכלל הביקורים במרפאות ילדים הנם בגין בעיות עור. כאשר הורה מגיע עם בעיית עור בתינוק ילד או מתבגר לרופא עור ילדים, הרופא משלב בתהליך האבחון מספר נתונים שיכולים להשפיע על האבחנה והטיפול: גיל, משקל, רקע גנטי של המטופל, מחלות שקיימות במשפחה, מחלות בבית הספר או בגן, קשר לתזונה וכן היבטים רגשיים או חברתיים כמו מצבי רוח, הרגשת בטחון וכדומה. לצד הטיפול בבעיה שנוצרה יציע רופא עור ילדים גם טיפול מונע שיעזור למנוע הישנות של בעיות שונות בהמשך.

אתם מגיעים עם הילד או הנער למרפאה. הרופא יאבחן את התופעה בתהליך שכולל מספר שלבים. ראשית יערוך הרופא תשאול רפואי – אנמנזה. לאחר מכן רופא עור ילדים יבדוק את הילד ואת הנגע בגינו אתם מגיעים. לעיתים, לפי הצורך יערוך הרופא אבחון דרמוסקופי לנגעי עור פיגמנטריים ונקודות חן.

לאחר תהליך האבחון יוכל הרופא להציע טיפול בטוח , עם יעילות מוכחת, בבעיה הרפואית בהתאם לגיל התינוק/ילד/מתבגר (לדוגמא: טיפול בקרם/משחה/ג'ל ייעודי לבעיה, טיפול תרופתי פומי (בבליעה) המותאם לגיל ולמשקל, בחירת אנטיביוטיקה מותאמת לגיל, בחירת טיפול באקנה למתבגר ועוד) ובעיקר יציע טיפולים חדשניים אפקטיביים ומותאמים לילד המבוססים על מחקרים בקרב ילדים.  כמו כן ידריך הרופא את ההורים בדבר היתרונות והחסרונות בכל טיפול, הן במקרים חריפים והן במחלות כרוניות, אשר יאפשר לכם, ההורים, להתמודד עם התופעה ולרפא אותה ביעילות רבה ככל האפשר.

בתחום רפואת העור בקרב ילדים ומתבגרים יש מגוון רחב של תופעות ובעיות ייחודיות. להלן חלק קטן מהתופעות השכיחות והמוכרות אשר רופא עור ילדים יאבחן ויציע את הטיפול החדשני ביותר והבטוח ביותר בהתאם להנחיות המקצועיות בתחום רפואת הילדים בארץ ובעולם:

 • טיפול באטופיק דרמטיטיס (טיפול באסטמה של העור) – אחת המחלות השכיחות בתחום רפואת העור בילדים הינה אטופיק דרמטיטיס. מדובר על פריחה שכיחה ביותר בתינוקות ובפעוטות. שמאופיינת בגרד מתמשך וחוזר, עור יבש, עקיצות, זיהומי עור, אי שקט, בעיות שינה, בעיות ריכוז, תסכול של ההורים ועוד.
  מדובר על רגישות מיוחדת שגורמת לגירויים ולפגיעה בעור. יש מגוון פתרונות ועצות שיוכלו לסייע למטופל ולבני המשפחה שלו להתמודד עם התופעה. בין היתר יש לבחור מוצרי טיפוח ותרופות המתאימים לעור וכן לטפל בהתאם.
 • נגעים מולדים – לא פעם נולד תינוק עם נגע כמו שומה או המנגיומה. רופא עור יבדוק את הנגע, יקבל מידע על גיל הופעת הנגע, רקע משפחתי ועוד. על סמך מידע זה יקבע מהו הטיפול המומלץ, בהתאם לחידושים האחרונים בתחום רפואת הילדים, האם יש צורך במעקב, באילו מקרים מומלץ על טיפול מידי, מידת הסיכון במתן הטיפול ומתי במקרים אחרים יהיה צורך לערוך מעקב כדי לבדוק כיצד הנגע מתפתח, מתי כדאי לשקול התערבות ניתוחית או אחרת.
 • טיפול באקנה – אחת התופעות המטרידות ביותר בקרב בני נוער ומתבגרים היא אקנה. מדובר על פצעי בגרות שמופיעים על הפנים בגב ובאזור הכתפיים. לפצעים השפעה על המראה האסתטי של המתבגר, איכות חייו, בטחון עצמי, תחושת תסכול ופגיעה במצב רוחו עד דיכאון.

העובדה שהפצעים פוגעים במראה של המטופל יוצרים מצב בו המטופל מעוניין בריפוי מהיר, להקל על המצב ולמנוע הישנות של הבעיה הרפואית, ככל שהטיפול מוקדם יותר ניתן להימנע מנזקים קבועים לעור (צלקות פיגמנטציה).
רופא עור יוכל להדריך ולהציע דרכים לשיפור המצב. טיפול ברואקוטן או בתרופות ייעודיות אחרות.

 • דלקות עור וגרד – יש גורמים שונים שעלולים לגרום לדלקות עור וגרד. כמו סבוריאה עקיצות, פריחות על רקע רגישות לתרופות ,אוכל, ועוד.. בתחילה יש לאתר את הגורם לדלקת, לבצע את הבדיקות הנדרשות, ואז להתאים את הטיפול לבעיה.
 • יבלות – בדר"כ ממקור וירלי. היבלות הן נגע עור מטריד , לעיתים כואב, גורם אי נוחות, שיש לטפל בהן כדי להעלים אותן. אבחון סוג היבלת מאפשר בחירה נכונה ומתאימה כמו חנקן נוזלי או באמצעות טיפול תרופתי מתאים.
 • פריחות – נפוצות בקרב תינוקות וילדים ובכל גיל .. חלקם עם גרד טורדני..הפריחה עלולה להגרם מזיהומים וירלים חיידקים, פטריות או מאלרגיות. דוגמא פשוטה : תפרחת חיתולים חריפה שיכולה להגרם ע"י גירוי להפרשות באיזור חיתולים. לעיתים קרובות גם זיהום פטרייתי נלווה שאיננו מאובחן או מטופל כראוי מונע את ריפוי העור.
 • בעיות פגמנטציה שכיחות – כמו במקרה של ויטליגו ( מחלה אוטו אימונית ), כתמי קפה מלידה ( לעיתים מחלה תורשתית ) או נגעים בהירים (יובש ,חשיפה לשמש, יובש). אבחון נכון מונע טיפול מיותר, חרדות, ונותן תחושת ביטחון לילד ומשפחתו. בכל אבחון יש צורך ישקל הצורך במעקב, הנחיות לטיפול, הסיכוי לריפוי.
 • קרחות בראש – קרחות בראש עלולות להתרחש בגין גורמים שונים כמו זיהומים פטרייתיים, חסרים תזונתיים, בעיות נפשיות וכן על רקע אוטו אימוני. לאחר אבחון מדויק יציע רופא עור מומלץ לילדים את הטיפול היעיל והבטוח למקרה הספציפי.
רופא עור לילדים

רופא עור לילדים פעוטים: כיצד להגן על עור התינוק בקור ובחום

כשמדובר בעור העדין של תינוקות ופעוטות, רופא עור ילדים הופך לבעל ברית שלא יסולא בפז. איש מקצוע רפואי זה מתמחה במחלות עור הקשורות במיוחד לתינוקות, ילדים ומתבגרים. מכיוון שהעור של קבוצות גיל אלו שונה ממבוגרים:, רגיש יותר ולכן דורש תשומת לב מיוחדת, במיוחד בתנאי מזג אוויר קיצוניים. לפני שמתמקדים בשיטות ההגנה, חיוני להבין את הייחודיות של עור התינוק. הוא פועל כמחסום מפני סכנות סביבתיות אך גם רגיש לגירויים ואלרגיות. בגלל העור הדק שלו, חומרים יכולים לחדור לתוכו ביתר קלות, מה שמחייב להשתמש במוצרים המיועדים באופן מפורש עבורם.
הורים לילדים ופעוטות צריכים להתייעץ עם רופא עור בכל מקרה של דילמה. גם אם לא בטוחים, אף פעם לא יזיק לרכז את השאלות ולפנות אל רופא עור ילדים מומחה.

התמודדות עם קור

בחודשים הקרים יותר, האוויר נוטה להיות יבש יותר. יובש זה יכול להוביל ליובש ולעור סדוק. הכנו לכם כמה הנחיות רלוונטיות:

לחות: אחת ההמלצות המובילות של רופא עור לילדים היא לשמור על לחות העור. השתמשו בקרם לחות עבה היפואלרגני המיועד לתינוקות. מריחתו מיד לאחר אמבטיה יכולה לעזור לנעול את הלחות.
אמבטיה: למרות שזה עשוי להיות מפתה לשמור על התינוק חם באמבטיה ארוכה, שהייה ממושכת במים עלולה לייבש את העור. עדיף להגביל את זמן הרחצה ולהשתמש במים פושרים.
לבוש: שכבות היא המפתח. בדים רכים ונושמים כמו כותנה הם אידיאליים כשכבת  בסיס. נוסף על כך, בגדים חמים יותר וכובע יכולים להרחיק את הקור. עם זאת, ודאו שהתינוק אינו לבוש יתר על המידה, מה שמוביל להזעה וגירוי בעור.

התמודדות עם חום

החום מציב סט אחר של אתגרים כגון סיכון לכוויות שמש , פריחה והתייבשות בחום אשר גדלים במהלך החודשים החמים יותר :

שמש: חשיפה ישירה לשמש עלולה להזיק. אם יוצאים החוצה, חיוני לשמור את התינוק בצל ככל האפשר. שימוש בקרם הגנה ידידותי לתינוק באזורים חשופים קטנים, כמו ידיים ופנים, יכול להציע הגנה נוספת. זכרו, תינוקות מתחת לחצי שנה צריכים להימנע באופן אידיאלי מאור שמש ישיר.
קרירות: בגדים קלים ורפויים יכולים לשמור על קור רוח של התינוק. כמו כן, שמירה על  סביבת המגורים קרירה באמצעות מאווררים או מזגנים יכולה לעזור.
הידרציה: בעוד שתינוקות מקבלים את ההידרציה שלהם בעיקר מחלב, הקפדה על  הזנה מספקת תספק להם לחות. לפעוטות גדולים יותר, מתן לגימות קטנות של מים לאורך היום יכולה להיות מועילה.
זיהוי פריחה – בליטות קטנות ואדומות, בעיקר בקפלי עור או באזורים מכוסים, מסמלות פריחת חום. שמירה על עור קריר ויבש בדרך כלל עוזרת, אך אם הפריחה נמשכת, הגיע הזמן להתייעץ עם רופא עור ילדים.

מתי פונים אל רופא עור לילדים?

הורים רבים עשויים לתהות אם רופא עור כללי מספיק. למרות שהם בהחלט יכולים לספק הדרכה, לרופאי עור ילדים יש ניסיון רב ומידע מיוחד על מצבים ומחלות ספציפיות לקבוצות גיל צעירות יותר. הם מצוידים באביזרים המתאימים, יודעים לטפל בדאגות ספציפיות הקשורות לבריאות עור התינוק ואף מנוסים בליווי של ההורים. לסיכום, בעוד שעורם של תינוקות ופעוטות עלול להיות פגיע לגורמים סביבתיים, עם הידע והטיפול הנכונים, עדיין ניתן לשמור עליו בריא וזוהר, בין אם בקור ובין אם בחום. במקרים של ספק או מצבי עור חריגים, המומחיות של רופא עור ילדים עומדת כמשאב הכרחי.

לשאלות ולפרטים נוספים ניתן ליצור קשר דרך האתר או להתקשר למרפאה.

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
055-6678906

רופא עור מומחה פרופסור חיים ראובני

פרופסור חיים ראובני

פרופסור חיים ראובני מטפל בבעיות עור של ילדים ונוער ובטיפולי אסתטיים לכל הגילאים וישמח להעניק לכם מידע נוסף, לאבחן ולפתור את הבעיה הרפואית שלכם.

עובד עם חברת הביטוח דקלה וקופת חולים כללית

הצהרת נגישות עסק

 1. מעלית
 2. רמפה
 3. חניה נגישה
דילוג לתוכן