שאלות תשובות

תחום האסתטיקה ורפואת העור התפתחו בצורה ניכרת במהלך השנים האחרונות והיום ניתן למצוא פתרונות לבעיות שונות להן לא היה פתרון יעיל בעבר. בעמוד זה פרופסור ראובני יענה על שאלות נפוצות מתחום האסתטיקה ורפואת עור.

פרופסור ראובני עונה על שאלות נפוצות בתחום האסתטיקה ורפואת עור

אקנה

חשוב לטפל באקנה בהקדם כדי למנוע צלקות ופגיעה בביטחון האישי של המטופל. הטיפול מתבצע על ידי רופא עור אשר בוחן את מצב העור וכולל שימוש בקרם לחות שאינו קומדוגני, הימנעות מתכשירים שמכילים כמות גבוהה של שמנים ושמירה על היגיינה. הרופא עשוי להמליץ על טיפולים אצל קוסמטיקאית, שימוש באנטיביוטיקה מקומית, רטינואידים אשר תורמים לפתיחת הנקבוביות, רואוקוטן או אנטיביוטיקה ותכשירים נוספים. הטיפול במקרה של אקנה בינונית – קשה כולל טיפול פומי ברואקוטן עם סיכוי לריפוי של 85%. הטיפול תחת בקרה בטוח ומומלץ.

אסטמה של העור

הבעיה העיקרית של אטופיק דרמטיטיס היא נטייה ליובש אודם וגרד טורדני. בנוסף, לנראות שפוגעת בתדמית האישית וגורמת חוסר ביטחון אצל הילדים . במקרה של גרד יש גם הפרעות שינה. לכן, טיפול באסטמה של העור כולל שימון של העור באמצעות משחות וקרמים. על השימון להתבצע לפחות פעמיים מדי יום. הרופא עשוי להמליץ גם על אמבטיות המכילות שמנים, טיפול תרופתי, אנטיביוטיקה וסטרואידים. בנוסף, יש להקפיד ללבוש בגדים שעשויים מכותנה.

נשירת שיער

ניתן לטפל בנשירת שיער בדרכים שונות כאשר אחת השיטות היא טיפול בפלזמה עשירה בטסיות – PRP. הטיפול כולל הזרקת טסיות ( מכילות חלבונים המאיצים גדילה ) מהפלזמה שבדמו של המטופל, הפרדת הכדוריות הלבנות והזרקן לקרקפת כדי שהחלבונים שבטסיות יעצרו את נשירת השיער ויובילו לצמיחה.

מזותרפיה

מזותרפיה זו שיטת הזרקה באמצעות מחטים עדינות של חומרים בזמן טיפול אסתטי ואחר. הטיפול יכול להתבצע רק ע"י רופא.
באמצעות מזותרפיה ניתן לשקם ולחדש את העור. הטיפול מתבצע על ידי הזרקות של חומצה היאלורונית, חומצות אמינו, תרופות, מינרלים וויטמינים, כאשר הטיפול מהיר יחסית ואינו דורש תקופת התאוששות.

נקודות חן

חשוב מאוד לבדוק נקודות חן משום שהחשיפה לשמש והופעת הנקודות עלולות להגדיל את הסיכון למחלות עור. היום ניתן לבצע בדיקה מדויקת ולא פולשנית באמצעות מכשיר הדרמטוסקופיה. מדובר על טכניקה מתקדמת לזיהוי נקודות ונגעים המופיעים על העור. באמצעות המכשור ניתן להבין האם נקודת החן היא נגע ממאיר או שפיר.

פיגמנטציה

ניתן לטפל בפיגמטציה באמצעות קרמים שונים, חלקם מכילים הידרוקינון רטינואידים ועוד. כמו כן, ניתן לבצע טיפולים שמטרתם לקלף את העור על ידי שימוש בחומרים כימיים או טיפול באור. ישנם טיפולים הכוללים פילינג של העור, לפעמים הדרך המתאימה היא לשלב בין מספר טיפולים. בכל מקרה חשוב להתייעץ עם רופא עור כדי לעבור אבחון ולבחור בטיפול הנכון.

פטרת ציפורניים

טיפול בפטרת ציפורניים יכול להתבצע באמצעות: משחות, קרמים, כדורים למיניהם. למשל : טרבינאפין

לשאלות ולפרטים נוספים ניתן ליצור קשר דרך האתר או להתקשר למרפאה.

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
055-6678906

רופא עור מומחה פרופסור חיים ראובני

פרופסור חיים ראובני

פרופסור חיים ראובני מטפל בבעיות עור של ילדים ונוער ובטיפולי אסתטיים לכל הגילאים וישמח להעניק לכם מידע נוסף, לאבחן ולפתור את הבעיה הרפואית שלכם.

עובד עם חברת הביטוח דקלה וקופת חולים כללית

הצהרת נגישות עסק

  1. מעלית
  2. רמפה
  3. חניה נגישה
דילוג לתוכן