PRP לפנים – טיפול ערפד

עולם הטיפולים האסתטיים לא מפסיק להשתכלל ולהתקדם, ונדמה שכמעט בכל יום אנחנו שומעים על פיתוחים ושיטות חדשות. בהתאם יש היום מספר רב של שיטות וטיפולים שמטרתם שיקום עור הפנים והצערתו – טשטוש ומניעת קמטים, הוספת חיוניות וברק לעור וכדומה. אחת מהשיטות המתקדמות היום היא PRP לפנים, טיפול שמבוסס על פלזמה מועשרת בטסיות דם.

כיצד מבצעים את הטיפול? למי הוא מתאים? מה החסרונות ומה היתרונות שלו?

לחצו ליעוץ עם  פרופ' ראובני , בוגר בית הספר לרפואה של הטכניון בחיפה

פרופסור חיים ראובני

התהליך הטיפולי של טיפול ערפד – PRP לפנים

טכנולוגית טיפול PRP לפנים הינה כאמור טכנולוגיה חדשנית שמספקת טיפול של הצערת עור הפנים כשהיא עושה שימוש בהזרקת פלסמה עשירה בטסיות לעור שמופקת ישירות מדם המטופל/ת.
הפלסמה מכילה הורמונים, ויטמינים, אנזימים, חלבונים, מלחים שכל אלה יוחדרו באמצעות מכשיר הדרמה פן לאזור הפנים וייצרו חידוש תאים שיביא לידי הצערת עור הפנים, יישור קמטים והענקת מראה צעיר ורענן.

טיפול PRP לפנים ישדרג את חילוף החומרים ברקמות באמצעות זריקה תוך שרירית של פלסמת הדם וייצור חידוש בתאי העור.
לצורך יצירה של פלסה עשירה בטסיות, תילקח כמות מזערית של דם מהמטופל/ת שיוכנס לצינורית סטרילית ויוזרם ישירות לצנטריפוגה ששם יבודדו את הפלסמה העשירה בטסיות דם, שהיא הטריגר לכל התהליך של התחדשות התאים ולכל התהליך הביולוגי שמעניק תוצאה של התחדשות, הבהרה והצערה של עור הפנים בצורה הכי טבעית שניתן. טסיות אלה מיוחדות בתכונות שלהן והן מכילות מולקולות שממריצות את תהליך חידוש הרקמות ומפרישות הורמונים שיהוו גורם מרכזי לכל הליך חידוש עור הפנים שלנו.

באילו מקרים נכון לבצע טיפול ערפד?

 • בכל מקרה בו מעוניינים להצעיר את עור פנים לידי מראה צעיר ורענן.
 • במקרים בהם רוצים להחליק קמטים שנוצרו באזור הפנים.
 • הבהרה של עור הפנים.
 • במקרה של פצעים, צלקות ועור פנים שלא נראה אסתטי.

כל יתר היתרונות של טיפול PRP

 • הטיפול עצמו בטוח, לא פולשני ולא מלווה כמעט בתופעות לוואי.
 • להבדיל מטיפולים אחרים להצערת עור הפנים מדובר בטיפול שהוא 100 אחוז טבעי ולא נעשה שימוש בחומרים מלאכותיים.
 • רמת דיוק ויעילות גבוהה בטיפול החדרת הפלזמה, מאחר שלמכשיר הדרמה יש כמה מחטים בגודל מיקרו וכך הפלזמה תוחדר לעור ברמת דיוק גבוהה ותביא לתוצאות מקסימליות.
 • טיפול ערפד PRP נחשב לטיפול קצר שאורך כשעה לכל היותר, כשלאחר מכן ניתן לחזור לשגרה מלאה.
 • מצעיר את מראה הפנים בכמה ואזורים – מצח עליון ותחתון, באזור העפעפיים, אזור הלחיים, סנטר, קמטי אף ולסתו.
 • התוצאות של הטיפול מחזיקות לאורך זמן.
 • טיפול שניתן לבצע גם בעונת הקיץ.
 

מידע חשוב על הטיפול

 • יש מספר דברים חשובים נוספים שיש לדעת על הטיפול.
 • בחירת רופא עור מומחה שעבר הכשרה ייעודית לטיפול ב- PRP מבצע את הטיפול.
 • לאחר יום עד שלושה ימים מביצוע הטיפול אפשר לחזור לשגרת החיים.
 • תוצאות הטיפול מושפעות ממספר גורמים; חשיפה לשמש, תזונה נכונה, הימנעות מעישון, המצב הנתון של העור, טיפול באנטי אוקסידנטים ועוד.
 • הטיפול אינו מתאים לאנשים בעלי ספירת טסיות נמוכה, מחלות כרוניות בכבד, דלקות באזורי ההזרקה המיועדים ועוד.
 • כאשר מבצעים את הטיפול באופן הנדרש, בתנאים סטריליים ועל ידי רופא מומחה, הטיפול נחשב לבטוח ואין לו סיכונים.
 • הטיפול עשוי להיות כרוך בתופעות לוואי, כמו אדמומיות על העור, שטפי דם אזוריים זיהום חיידקי, התפרצות
 • הרפס ועוד. מטופלים וניתנים למניעה ע"י רופא עור מטפל ומיומן.
טיפול ערפד

שאלות ותשובות בנושא הצערת עור הפנים וטיפול PRP לפנים

המהות של הטיפול הוא הזרקה של פלזמה עשירה בטסיות דם לעור הפנים, על מנת לעודד תהליכים של התחדשות טבעית שמטרתם הצערת עור הפנים. הטיפול מבוסס על שימוש בדם של הגבר או האישה שהגיעו לבצע את הטיפול, ובעזרת שימוש בטכניקה מאוד מסוימת מבצעים את הפרדת הפלזמה ואת ההזרקה לעור הפנים. בגלל זה הטיפול זכה לכינוי "טיפול ערפד", אך השם המאיים הזה לא מאפיין את הטיפול עצמו בשום צורה.

בשלב הראשון שואבים מבחנה של דם וורידי מהאדם שהגיע לקבל את הטיפול. השלב הזה זהה לחלוטין לבדיקת דם רגילה שמבצעים בקופת חולים, פשוט בשביל טיפול PRP לפנים אוספים את הדם לתוך מבחנה מיוחדת המיועדת לטיפול.
לאחר מכן מסרכזים את המבחנה בצנטריפוגה מהירה, שהמטרה שלה היא להפריד את הדם למרכיבים השונים שלו – כך שאפשר יהיה לשאוב בקלות רק את הפלזמה ורק את טסיות הדם.
בעזרת טכניקה של מזותרפיה מזריקים את הפלזמה המועשרת בטסיות לאזורים הבעייתיים בעור הפנים. בשלב הזה ניתן לשלב גם הזרקה של חומצה היאלרונית כדי להוסיף נפח וחיוניות לעור הפנים.

הטיפול כולל את השלב שבו צריך לשאוב מעט דם מהווריד, וזה שלב לא נעים – אך כאמור הוא זהה לחלוטין לבדיקת דם רגילה בקופת חולים. טיפול המזותרפיה עצמו יכול לגרום לאי נוחות או לכאב קל, ולאחר הטיפול חלק מהאנשים יחוו מעט אדמומיות ונפיחות באזורים השונים בפנים. זו תופעה רגילה שתחלוף מעצמה לאחר כ-24-72 שעות.

טיפול מסוג זה באיזורי הפנים אינו כואב בצורה משמעותית ולכן ניתן להסתפק לשם כך בהרדמה מקומית, אשר מתבססת על חומר הרדמה בצורת ג'ל, קרם או תרסיס. כמו כן, המחטים אשר בהן עושים שימוש לשם הזרקת טסיות הדם, הן מחטים דקות יחסית

המטרה העיקרית של הטיפול היא הצערת עור הפנים, כאשר השילוב בין הזרקת הפלזמה והטסיות מוביל לשפעול של תהליכי התחדשות טבעיים של העור הכוללים התחדשות של הרקמה וייצור של קולגן. בסופו של התהליך העור גמיש ורך יותר, ויש הפחתה בקמטים ובכתמי עור שונים. כמובן שכדי להגיע לתוצאה המיטבית חשוב תחילה לאבחן את מצב העור ולהחליט על סדרת הטיפולים, ולבחון האם צריך לשלב גם שיטות נוספות (למשל כמו שהזכרנו קודם, ניתן לשלב גם חומצה היאלרונית בתהליך).

בגלל שהטיפול כולל שאיבה של דם ותהליך של הזרקה בטכניקת מזותרפיה, יכולה להיות סכנה של זיהום שיווצר תוך כדי. לכן חשוב מאוד לבצע את הטיפול אך ורק אצל רופא שהוסמך לבצע טיפולי PRP לפנים, שיש לו את כל הציוד המתאים ועובד בתנאים סטריליים.

היתרון הכי משמעותי הוא כמובן התוצאה, שהיא שיקום עור הפנים והצערתו. ההשפעה של כל טיפול היא ארוכת טווח, ולאחר סדרה ראשונית של טיפולים ניתן לבצע טיפולי תחזוקה רק פעם או פעמיים בשנה (כמובן שהדבר תלוי במצב ההתחלתי של העור וכן באורח החיים, חשיפה לשמש וכו'). בגלל שהטיפול משתמש בדם של המטופל עצמו, אין כאן סכנה של הידבקות במחלות המועברות בדם.

הטיפול מתאים לנשים ולגברים כמעט בכל גיל. יש מספר מקרים שבהם אסור לבצע את הטיפול: כאשר יש על העור נגעים חשודים, במהלך מחלת חום, ובמידה ויש פגיעה בתפקודי הקרישה.

בהחלט! PRP היא כיום כבר טכניקה וותיקה ויש לה לא מעט אופני יישום נוספים, מעבר למטרות הקוסמטיות. PRP נמצא בשימוש בתחומים כאורטופדיה, רפואת שיניים ורפואת ספורט. טיפול זה עשוי לשמש למשל עבור הגנה מפני שחיקת סחוס, סיוע לגוף בהתמודדותו עם דלקות ועבור "הרמת סינוס" כחלק מתהליך התקנת שתל דנטאלי. אגב, למרות שתועלת הפלזמה העשירה בטסיות ידועה מזה שנים רבות, השימוש בכך למטרות קוסמטיות תפס תאוצה של ממש רק בעשור האחרון. כמובן, עשור הוא זמן רב למדי מבחינת שימוש בטכניקה בלתי פולשנית מסוג זה. זו תקופה מספיקה בהחלט, בכדי להמחיש תועלות, סיכונים, השלכות וכדומה.
שיטה מתבטאת גם לעידוד צמיחת שיער: חומרי הגדילה בטסיות הדם מעודדים גם צמיחת שערות ולכן, הזרקתם למקומות המתאימים, עשויה לסייע בהתמודדות עם התקרחות. האפקט הוא משני סוגים. האחד – לחזק את מצב זקיקי השיער הקיימים. השני – להביא לצמיחה של זקיקי שיער רדומים. גם ביישום שיטת PRP לשיפור מצב השיער, מדובר על סדרה של טיפולים, אשר תיפרש על פני מספר חודשים. הטיפול בזריקות באיזורי התקרחות בקרקפת.. כואב יותר.. גם פה חומר הרדמה בצורת ג'ל, קרם או תרסיס מפחית את הכאב

למידע בתחום הקשור : נשירת שיער – PRP טיפול בטסיות

לשאלות ולפרטים נוספים ניתן ליצור קשר דרך האתר או להתקשר למרפאה.

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
055-6678906

רופא עור מומחה פרופסור חיים ראובני

פרופסור חיים ראובני

פרופסור חיים ראובני מטפל בבעיות עור של ילדים ונוער ובטיפולי אסתטיים לכל הגילאים וישמח להעניק לכם מידע נוסף, לאבחן ולפתור את הבעיה הרפואית שלכם.

עובד עם חברת הביטוח דקלה וקופת חולים כללית

הצהרת נגישות עסק

 1. מעלית
 2. רמפה
 3. חניה נגישה
דילוג לתוכן